Podaj adres e-mail, na który chcesz otrzymywać nasz newsletter

O Projekcie :: Podstawowe Dane

Przedmiotem projektu jest budowa Inkubatora Biznes i Nauka w Poznaniu przy ul. Obornickiej 330 o łącznej powierzchni ponad 2100 m2 na której powstanie 45 biur z ok. 120 stanowiskami pracy. Przy Inkubatorze będzie również ok. 40 miejsc parkingowych.

Biznes i Nauka, to przyjazny środowisku budynek w komforcie klasy A, którego główną cechą dla osoby poruszającej się wewnątrz jest intuicyjność. Wraz z postępem technologicznym, mogliśmy sobie pozwolić na obniżenie zużycia energii elektrycznej, a nowoczesne rozwiązania pozwalają na prężną gospodarkę zasobami naturalnymi oraz odpadami.

W ramach wybudowanej powierzchni podmioty inkubowane będą miały zapewniony dostęp do pełnej infrastruktury biurowej oraz dwóch specjalistycznych laboratoriów: Laboratorium Badań nad Użytecznością, Doświadczeniami Użytkowników i Dostępności (LabUx) oraz Laboratorium Badań Technologii Multimedialnych wraz z Pracownią Inteligentnych Technologii Codzienności. Ponadto do dyspozycji będzie recepcja, sale konferencyjne i szkoleniowe z wyposażeniem audiowizualnym, pomieszczenia techniczne i specjalistyczne: serwerownia, kuchnia, zaplecze biurowe, ochrona, pomieszczenia gospodarcze. W ramach projektu zaplanowano zakup sprzętu i wyposażenia do poszczególnych pomieszczeń zgodnie z ich przeznaczeniem.Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 "FUNDUSZE EUROPEJSKIE - DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ WIELKOPOLSKI"